Nad večerní černí

699 Kč –20 %
MG 1294 kopie
699 Kč –20 % 559 Kč
Skladem

Pohádka na dobrou noc, jejíž ilustrace a skrytý text svítí ve tmě? Příběh o malé tmě, která nalezne ztracenou sebedůvěru a štěstí, tak představí dětem tmu v trochu jiném světle. V takovém, ve kterém se nemusí bát a mohou klidně a spokojeně usínat.

Kniha pro děti od 4 let obsahuje celostránkové ilustrace s detaily, které po nasvícení svítí ve tmě.

Ilustrace: Nikola Logosová

Text: Michal Štěpánek

Grafika: Zuzana Lednická

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tma v dětském pokoji nemusí být nepřátelská a strašidelná. Není potřeba si schovat nohy pod peřinu. Naše kniha umožní dětem vcítit se do života malé tmy, která má své trápení, setká se s posměchem, ale nakonec nalezne ztracenou sebedůvěru a bude šťastná. Řada ilustrací včetně mnoha skrytých bude po nasvícení ve tmě svítit. Zážitek pro děti a rodiče je při čtení na dobrou noc tedy zaručený.

PS: Seskládejte si z nasvícených písmen další věty a skrytosti. 

PS2: Čím více, intenzivněji, knihu nasvítíte, tím více luminiscenční vrstva vystoupí. 

* Kniha získala 3. místo v soutěži Nejkrásnější české knihy roku 2020 v sekci literatura pro děti a mládež, nominaci na Zlatou stuhu za výtvarný počin roku a byla zařazena do katalogu Nejlepší české knihy dětem 

 

1. vydání originálu:  12/2020
Počet stran 8
Jazyk vydání český
Ilustrace Nikola Logosová
Vazba knihy leporelo - 36 x 25 cm
ISBN 978-80-906919-2-6

 

Over the Evening Darkness (Nad večerní černí), which is suitable for children from the age of three. The book won 3rd place in the competition The Most Beautiful Czech Books of 2020 in the section literature for children and youth, a nomination for the Golden Ribbon for the work of art of the year and was included in the catalog of the Best Czech Books for Children. 

 

About the book:

 The nightfall over the typical panel-building housing projects can be a source of anxiety for the small darkness from apartment no. 11, especially since it is sickly and see-through and thus the laughing stock for all the other, more seasoned, darknesses. What does it have to do to spread onto the other floors and merge with its friend from no. 14, so that they could shroud people‘s dreams in the darkest of dark veils together, as is becoming of the night? The volume, with its photoluminescent text and images, calls onto children to "Illuminate and turn off the lights!", as it hides more than can be seen at the first glance. And for the moments of reading with parents, it adds a symbolic message: fear sometimes takes hold of everyone, and everyone can overcome it. Trust in yourself is the source of knowledge and of the will to create miracles around you - this book being  an example of such a process, as its publishing was financed through crowdfunding.

Over the Evening Darkness

  • A large-format black-and-white book with a photoluminescent layer, which glows in the dark after being exposed to light. 
  • 10 pages without pagination (Size 35 x 26 cm). 
  • Published in December 2020 by Lux publishing house, Czech Republic.
  • Written by: Michal Štěpánek
  • Illustrations: Nikola Logosová
  • Graphic design: Zuzana Lednická
  • ISBN – 978-80-906919-2-6
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz